Windows 7 ve Vista normal veya güvenli kipte açılmadığında bütün ümidinizi kaybetmeyin. Microsoft Windows 7 ve Vista için kurulum medyasına kurtarma imkanı veren sistemi entegre etmiştir. Bu sistemin işleyişi işletim sistemi hiç açılmıyorsa fakat dün herşey normalse onarma seçenekleri ve sistem geri yükleme size yardımcı olacaktır. Duyuyorum işletim sistemi açılmadan sistem geri yüklemeyi nasıl yapacağız? Narsal'ı takip edin ve aşağıdaki adımları kullanarak bu işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

İşletim sisteminizin kurulum medyası ile açılış yapın. Önemli nokta mevcut sistem Türkçe ve 64 Bit ise kurulum medyası da Türkçe 64 Bit olmalı. 32 Bit ile 64 Bit onarım yapılamıyor.

İleri seçiyoruz.

Ekran kurulum ekranı fakat biz kurulum yapmayacağız. İşaretli yeri açıyoruz.

Kurulu işletim sistemini kontrol ediyor.

Uyumlu işletim sistemini buldu. Dikkat ederseniz tek parça diskte ve D olarak gösterdi. Vista ile hayatımıza dahil olan 100 Mb gizli bölüm disk bölümlemede C olarak görüldüğünden burada İşletim sisteminin kurulu olduğu yeri D görüyoruz. İşletim sistemi normal kipte açıldığında C olarak görürsünüz. İleri.

Ana kurtarma menüsü çıktı.

Başlangıç onarma Xp de üçüncü parti programlarla yapılıyordu. Bu işlem işletim sisteminin ihtiyacı olan açılış dosyalarını onarıyor.

Eğer hata yoksa çıkan ekran. Hata varsa onarıp onaramadığı bilgisini verir.

Beklenen ekran. İleri.

Evet burda işletim sisteminde olan geri yükleme noktaları seçin ve ileri.

Son dediğinizde geri yüklemeyi yapabilirsiniz

Komut satırı ekranı uzman kişilerin komutlarla müdahale edeceği ekran.

Gördüğünüz gibi işletim sisteminin kurulu olduğu bölüme eriştik.

           Burada anlatılan bilgiler ile işletim sisteminizi kurtarma ihtimaliniz vardır. Bu işlemleri yaptıysanız yine olmadıysa bu işin uzmanlarına bilgisayarınızı göstermelisiniz.