Bu makalemizde Veeam Backup 8 için kurulum işlemini anlatacağım. Veeam ürünü sanal sunucuların yedeğini aldığını unutmayınız. Fiziksel sunucu yedeğini almamaktadır. Kurulum ve kullanımda sorun yaşamamak için kurulum yapılan işletim sisteminin klavye hariç bütün ayarları İngilizce yapmalısınız. Sonradan bölgesel saat değişikliği yapılabilmektedir.


Örnek tanım.Kurulum sonrası sunucu adı ve ip bilgilerini yazınız. Ek olarak sunucunun Windows güncellemelerinin tamamını yapmanız ilerleyen süreçte Veeam servis hatalarının oluşması engellemektedir.Kurulum dosyasını çalıştırıp seçiyoruz.İleri.Lisans kabul ve ileri.Ürün lisansını bu aşmada ekleyebilirsiniz. Lisansı sonra ekleyeceğiz. İleri.İleri.Install ile eksik dosyaların kurulumunu yapıyoruz.


Bekliyoruz.Eksik dosya kalmadı ve İleri.Kurulum yapılacak tanımları değiştirebilirsiniz. Ben değişiklik yapmadan Install.


Evet kurulum işlemi donanım ve belirttiğimiz gibi İngilizce tanımları kullanıldığında hata olmadan tamamlanmaktadır. İşlem zaman aldığından çay molası verebilirsiniz.


Kurulum tamamlandı.


Veeam çalıştırıyoruz.


Lisans durumu ekranı.


Lisans ekleme ekranı.


Lisans dosyası yükleme ekranı.


Kurulum sonrası Veeam güncelleme paketini çalıştırıyoruz.


İleri.


Kur.


Bekliyoruz.


Bekliyoruz.


Kurulum bitti.


Veeam programını açtığımızda gelen ilk ekran ve İleri.


Genel kurulum ve güncelleme paketi kurulumları tamamlandı.

Başa Dön